Pokazy tańca, lekcje, teoria, kultura Indii i podróżowanie.

Taniec indyjski Kathak- OFERTA POKAZÓW

POKAZY INDYJSKIEGO TAŃCA KLASYCZNEGO KATHAK to propozycja nie tylko dla miłośników Indii.

Naszą ofertę kierujemy do szerokiego grona odbiorców.

Programy stanowią oryginalną propozycję dla:

  • kameralnych scen teatralnych i festiwalowych,
  • domów kultury,
  • organizatorów eventów firmowych
  • oraz spotkań towarzyskich.

Magdalena Niernsee jest prekursorką tańca indyjskiego kathak w Polsce. Obroniła dyplom Państwowego Instytutu Tańca „Kathak Kendra” w New Delhi, gdzie mieszkała na stałe przez ponad 4 lata.  Obecnie kontunuuje artystyczne poszukiwania w ojczyźnie.

Regularnie podróżuje do Indii oraz bierze udział w intensywnych warsztatach ze swoimi indyjskimi Mistrzami.

Współpracuje z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Ambasadaą Indii, India International Foundation, SPIC MACAY w Indiach. Występowała na licznych scenach teatralnych (m.in Teatr Wielki, Filharmonia Warszawska i Łódzka), oraz gości w programach telewizyjnych.


POKAZY SOLOWE lub z zespołem

Pokaz odbywa się do specjalnie w tym celu skomponowanej muzyki nagranej lub z muzykami na żywo (wokal, sitar/sarangi, tabla). Magda prezentuje choreografie własne oraz autorstwa najwybitniejszych indyjskich choreografów współczesnych: m.in Guru Jai Kishan Maharaja, Guru Aditi Mangaldas, czy Guru Kumudini Lakhii. 

Dodatkowo program zawiera elementy interaktywnych warsztatów dla publiczności oraz wprowadzenie w indyjską kulturę, wierzenia i codzienne zwyczaje.

Może być wzbogacony o prelekcję z pokazem slajdów i filmów z Indii.

W swoje ofercie mamy również projekty dla dzieci i dla seniorów.

Zaufało nam już wiele organizacji i scen, z którymi współpracujemy regularnie. Każdy program staramy sie dopasować do potrzeb konkretnego odbiorcy.Czas trwania pokazów i cennik:

od 15 minut do 60min,

cennik ustalamy indywidualnie, w zależności od charakteru eventu 


KONTAKT do ZAMÓWIEŃ

tel: 508 138 537

email: magda.niernsee@gmail.com


PROJEKTY ARTYSTYCZNE

We współpracy z innymi artystami tworzymy nowatorskie fuzje taneczno-muzyczne łączące taniec indyjski Kathak z różnymi stylami (flamenco, taniec współczesny, taniec bharatanatyam/odissi), przedstawiane w nietypowych interpretacjach.

kathak-live-musicKONCERT MUZYKI indyjskiej ilustrowany tańcem kathak

(kliknij na link powyżej po więcej informacji)

Koncert muzyki indyjskiej ilustrowany tańcem powstał w wyniku spotkania Michała Rudasia (vocal), Tomasza „Ragaboy” Osieckiego (sitar, dilruba), Piotra Malca (tabla) oraz Magdaleny Niernsee (taniec kathak). Artyści połączyli siły oraz fascynacje klasyczną muzyką i tańcem indyjskim, by przybliżyć tę piękną kulturę polskiej publiczności.

FLAMENCO – KATHAK – spektakl tańca

(kliknij link powyżej po więcej informacji)

„Wędrówki Duende” to barwny i zachwycający spektakl teatru tańca, będący efektem spotkania hinduskiego Kathaku i wywodzącego się z niego Flamenco. To widowisko, w którym zupełnie nowy, tajemniczy i egzotyczny pejzaż muzyczny łączy się z ekspresją ruchu, bogatymi kostiumami i autentycznymi emocjami, uzewnętrznionymi w grze aktorskiej i choreografiach. „Wędrówki Duende” to zderzenie kultur Indii i południa Hiszpanii, które porywa, wzrusza i inspiruje.

KATHAK-BHARATANATYAM-ODISSI FUSION

(kliknij link powyżej po więcej informacji)

Spektakl „Nayika. Trzy oblicza kobiecości” jest taneczną wypowiedzią – ilustracją i interpretacją tematu szeroko rozumianej kobiecości i zróżnicowanej natury człowieka, więzi jakie powstają między ludźmi, indywidualnych priorytetów i oczekiwań. Za pośrednictwem środków, jakie oferują i odzwierciedlają klasyczne formy tańca indyjskiego: Bharatanatyam, Kathak i Odissi, tancerki poszukują nowych wartości w zestawieniu technik różnych tradycji. Ukazują różnice i podobieństwa tańców wywodzących się pozornie ze wspólnego źródła.


FRAGMENTY z wybranych pokazów:

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

%d bloggers like this: