BOLLYWOOD półklasyczny


Taniec BOLLYWOOD – jedna z najbardziej barwnych i różnorodnych technik tanecznych. We wszystkich indyjskich filmach ważną rolę odgrywają teledyski. Kręcone z ogromnym rozmachem, wykorzystują różne techniki taneczne od klasycznych tańców Indii, poprzez inspiracje tańcami zachodnimi, czy bliskowschodnimi. Poprzez gesty, pozy i mimikę twarzy opowiadają miłosne historie. Zajęcia z tańca Bollywood, to nauka wyrażania emocji, piękno ruchu, ale przede wszystkim zabawa i współdziałanie w grupie oraz możliwość poczucia się jak bollywoodzka gwiazda filmowa.

BOLLYWOOD półklasyczny, GRUPA CHOREOGRAFICZNA (FOR STAGE) – zajęcia mają zróżnicowany charakter, niektóre choreografie opierają się na technice klasycznego tańca Kathak, w innych łączymy style, jak np. fuzja tańca brzucha i kathaku, a kolejne tworzymy po prostu dla zabawy 🙂 Osoby zaawansowane w tańcu indyjskim, będą mogły wczuć się w rolę gwiazd – solistek, osoby początkujące, będą uczyły się synchronicznego tańca w grupie.

 

W semestrze 2017/2018 zajęcia odbywają się w PONIEDZIAŁKI o godz. 19- 20 30 w Bielańskim Ośrodku Kultury, ul. Goldoniego 1 (metro Wawrzyszew, 15 min od stacji Centrum). START 4.09.2016

 

Fragmenty pokazu końcowego 2017, w wykonaniu m.in. uczennic prowadzonych przez Magdalenę Niernsee:

 

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.