Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pokazy, lekcje, teoria, kultura Indii i podróżowanie.

Pytania dotyczące Kathak fusion

Dla kogo?

 Jest propozycją dla każdego. Każdy element można wykonywać w zgodzie z własnymi możliwościami. Technika świetnie rozwija koordynację  i świadomość ciała, inspiruje i zwraca uwagę na różne aspekty ruchu (jakość, czas, przestrzeń, dźwięk), uczy wyrażania emocji.

-Kathak fusion – taniec kathak w połączeniu z jakimi innymi technikami?

Bazą do działań jest taniec Kathak z jego elementami składowymi: rytmem wytupywanym stopami, eleganckimi ruchami rąk, obrotami i przede wszystkim wyrażaniem emocji za pomocą mimiki twarzy i gestów dłoni. Do tego dochodza elementy zaczerpnięte z innych technik:

-z tańca współczesnego „zachodniego” – poruszanie się w przestrzeni oraz płynne rozwijanie ruchów

– z  jogi – rozgrzewka i końcowe wyciszenie,  techniki koncentracji oraz użycie podstawowych asan jako bazy do ruchu tanecznego.

– z technik teatralnych – otwarcie głosu, użycie sylaby lub słowa, aby dodać inne wartości w choreografii.

Czy oparta jest na ułożonych choreografiach?

Efektem może być krótka choreografia lub przy dłuższej pracy ? mini spektakl teatru tańca.

-Do jakiej muzyki będziemy tańczyć?

Do utworów z „indyjską nutą”, world music, fusion, muzyka współczesna o raczej lirycznym charakterze, lecz wyraźnym rytmie. Jednym z moich ulubionych jest soundtrack z filmu „Himalaya” , muzycy: Taufiq, Zakir Hussain, grupa Ahimsa i wielu innych.

W co się ubrać na zajęcia?

Wygodne spodnie, legginsy, bluzki z dłuższym rękawem lub tuniki. Tańczymy na boso. Na pokazy koncowe – delikatna indyjska bizuteria, zwiewne tuniki, niekrępujące ruchów oraz legginsy.

?Gest kierowany emocją pojawiającą się wraz z konkretnym wyobrażeniem, rytm podkreślany tupnięciami stóp, głośno wypowiadana lub nucona sylaba, płynne, przestrzenne kroki taneczne??
?Gest kierowany emocją pojawiającą się wraz z konkretnym wyobrażeniem, rytm podkreślany tupnięciami stóp, głośno wypowiadana lub nucona sylaba, płynne, przestrzenne kroki taneczne??

 

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

%d bloggers like this: