Taniec indyjski Kathak- OFERTA POKAZÓW


KATHAK to TANIEC INDYJSKI KLASYCZNY, który wywodzi się z dworskich tradycji północnych Indii.

Pokazy tańca KATHAK to unikatowa propozycja w Polsce. Ten taniec to jedna z najbardziej kompleksowych technik tanecznych. Najbardziej charakterystyczne są widowiskowe serie szybkich obrotów, eleganckie ruchy rąk oraz piękne pozy ciała.

W tym stylu tancerz jest muzykiem, który wytupuje rytmy stopami, niczym perkusista. Ponadto jest również aktorem opowiadającym zmysłowe historie miłosne bez słów. W części lirycznej poezję ilustruje gestami dłoni oraz mimiką twarzy.

Kostiumy wzorowane są na modę indyjskiego dworu z XIX/XX wieku lub o charakterze współczesnym. Taki strój tworzy jedność z tańcem, podkreślając ruch, zachwycając kolorami i ozdobami. Na nogach tancerza niezbędne są też dzwonki, które podkreślają wybijany stopami rytm.

Opanowanie tej techniki tańca zajmuje długie lata nauki pod okiem mistrza oraz codziennego treningu własnego.

Z ciekawostek – największe gwiazdy Bollywood zanim podbiły swoim tańcem srebrny ekran – szkoliły się właśnie w tańcu kathak.

 

POKAZY TAŃCA KATHAK to propozycja nie tylko dla miłośników Indii.

Naszą ofertę kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Programy stanowią oryginalną propozycję dla kameralnych scen teatralnych i festiwalowych, domów kultury, organizatorów eventów firmowych oraz spotkań towarzyskich.

Magdalena Niernsee jest prekursorką tańca indyjskiego kathak w Polsce. W 2013 roku obroniła dyplom Państwowego Instytutu Tańca „Kathak Kendra” w New Delhi, gdzie mieszkała na stałe przez ponad 4 lata.  Obecnie kontunuuje artystyczne poszukiwania w ojczyźnie. Nadal jednak regularnie podróżuje do Indii.

ARTYSTYCZNE PREZENTACJE opracowywane i wykonywane przez Magdalenę Niernsee,  obejmują program od kilkuminutowych choreografii do rozbudowanego recitalu taneczno-muzycznego.

Pokaz odbywa się do specjalnie w tym celu skomponowanej muzyki nagranej lub z muzykami na żywo (wokal, sitar/sarangi, tabla).  Dodatkowo program zawiera elementy interaktywnych warsztatów dla publiczności oraz wprowadzenie w indyjską kulturę, wierzenia i codzienne zwyczaje. Może być wzbogacony o prelekcję z pokazem slajdów i filmów z Indii.

W swoje ofercie mamy również projekty dla dzieci i dla seniorów. Zaufało nam już wiele organizacji i scen, z którymi współpracujemy regularnie. Każdy program staramy sie dopasować do potrzeb konkretnego odbiorcy.

 

PROJEKTY ARTYSTYCZNE

We współpracy z innymi artystami tworzymy nowatorskie fuzje taneczno-muzyczne łączące taniec indyjski Kathak z różnymi stylami (flamenco, taniec współczesny, tańiec bharatanatyam/odissi), przedstawiane w nietypowych interpretacjach.

 

Aby, uzyskać więcej informacji i pełną ofertę pokazową proszę o kontakt na mail:  magda.niernsee@gmail.com lub kontakt telefoniczny: +48 508 138 537

]

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.