Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pokazy, lekcje, teoria, kultura Indii i podróżowanie.

Kathak fusion – technika

contemporary-kathak

KATHAK FUSION

Technika autorska budowana przez Magdalenę Niernsee w oparciu o technikę tańca kathak i contemporary ,  jogi oraz pracy z rytmem. Na poziomie początkującym wprowadza wybrane elementy z tańca kathak, przygotowuje ciało do dalszej pracy (budowanie siły mięśni, rozciągnięcie, koordynacja i świadomość ciała) W następnym etapie poprzez krótkie etiudy dochodzi się do pełnych choreografii o zróżnicowanym charakterze zawierające takie elementy jak:

dźwięk – odgłos stóp, wytupujących rytmy, rytmiczne klaśnięcia dłoni

głos – recytacja sylab

gest  – symbolika pojedyńczej mudry – gestu dłoni

-kontrast pomiędzy dynamicznym, a spokojnym ruchem – długość trwania ruchu, zatrzymanie, czystość  linii ciała

mimika – zdolność wyrażania emocji poprzez ekspresję twarzy

Będziemy pracować też z emocjami.

W tym roku zainspirowana głęboko pracą podczas warsztatów Aakash Odedra Global chaiałabym zaproponować Wam eksperymentalną pracę nad emocjami w tańcu.
Zajęcia będą opierały się na krótkich i łatwych sekwencjach choreograficznych lub nawet tylko jednym ruchu z techniki tańca Kathak i Bharatanatyam, który będziemy interpretować poprzez różne emocje. Wg teorii Nava Raas (9 emocji).

Taniec Kathak ma żywiołowy charakter, odznacza się wybitnie matematyczną rytmiką, szybkością obrotów i pracy stóp oraz płynnością, wdziękiem ruchu.

Joga to praca przede wszystkim z umysłem, ze stanem ducha, medytacja.  W technice kathak contemporary fusion spokojny, świadomy oddech będzie równie ważny co rozciągnięcie mięśni.

Praca z głosem polegająca na dodaniu energii, podkreśleniu ruchu za pomocą różnie wyartykułowanej sylaby.

W technice contemporary  jeden ruch wypływa z drugiego, tańczy się w różnych kierunkach i płaszczyznach.

 Najważniejszym aspektem kathak fusion jest ruch wynikający z pobudzenia wyobraźni. Każdy ruch kierowany jest emocją pojawiającą się wraz z konkretnym wyobrażeniem.

ZAJĘCIA KATHAK/INDIAN FUSION

Zobacz: GRAFIK ZAJĘĆ, semestry 2021/22, Warszawa

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

%d bloggers like this: