Pokazy tańca, lekcje, teoria, kultura Indii i podróżowanie.

Spektakl „Nayika-oblicza kobiecości” – foto i video.

Spektakl „Nayika-oblicza kobiecości”

„Nayika” znaczy „bohaterka”. To główna postać kobieca pojawiająca się w opowieściach przekazywanych w tańcu indyjskim. Mieści w sobie wszystkie właściwe kobiecej naturze pierwiastki, wartości, emocje. Właściwe także każdemu człowiekowi.

Spektakl „Nayika. Trzy oblicza kobiecości” jest taneczną wypowiedzią – ilustracją i interpretacją tematu szeroko rozumianej kobiecości i zróżnicowanej natury człowieka, więzi jakie powstają między ludźmi, indywidualnych priorytetów i oczekiwań. Za pośrednictwem środków, jakie oferują i odzwierciedlają klasyczne formy tańca indyjskiego: Bharatanatyam, Kathak i Odissi, tancerki poszukują nowych wartości w zestawieniu technik różnych tradycji. Ukazują różnice i podobieństwa tańców wywodzących się pozornie ze wspólnego źródła.

Spektakl opiera się na choreografiach klasycznych form tańca indyjskiego Bharatanatyam, Kathak i Odissi. Tancerki będą wspólnie poszukiwać różnic i podobieństw w ruchu, reinterpretując indyjską kulturę i sztukę. Prezentować będą także osobiste taneczne wypowiedzi, analizujące różne aspekty kobiecej natury i emocjonalności jednostki, zgodne z charakterem danej techniki tańca.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=aNE0HBogrWg[/embedyt]

 

ARTYSTKI:

kathak – Magdalena Niernsee

odissi – Aleksandra Michalska-Singh

bharatanatyam – Zuzanna Kann i Marta Krzemień-Ojak

 

Projekt powstał przy współpracy:

Fundacja Artindialog,  Fundacja „Kultury Świata”, Teatr Tańca Nataraja  – www.taniecindyjski.pl

 

KONTAKT do zamówień:

Magda Niernsee, magda.niernsee@gmail.com, tel. 508 138 537

 

Zdjęcia z pokazu autorstwa Marty Rybickiej, www.martarybicka.blogspot.com  (kliknij na miniaturę, aby zobaczyć duże zdjęcia)

Fragmenty poszczególnych choreografii, z których skomponowany jest spektakl:

[ultimate 3 /]

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

Translate »