Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Pokazy, lekcje, teoria, kultura Indii i podróżowanie.

Taniec Kathak do muzyki na żywo. 21.06 Warszawa

Wieczór indyjskiej muzyki i tańca Kathak oraz Flamenco w ramach cyklu ?Muzyczne podróże? w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie!

W pierwszej części ? pokaz klasycznego tańca Kathak do muzyki na żywo w wykonaniu Magdaleny Niernsee (wraz z uczennicami) i Artura Przybylskiego – absolwentów Kathak Kendra w New Delhi. Akompaniujący muzycy: Hubert Połoniewicz ? kanun, Mandar Purandare ? harmonium,śpiew, recytacja, Jan Kubek ? tabla.

W drugiej części taniec Flamenco zaprezentuje Nadia Mazur wraz z tancerkami zespołu i uczennicami Akademii Flamencoarte w Warszawie.

Wstęp: 20 zł, przedsprzedaż biletów na tydzień przed koncertem w kasie BOK, możliwa wcześniejsza rezerwacja biletów na mail: magda.niernsee@gmail.com

————————————————————————————————————————————————————————————————–

Koncert Kathak do muzyki na żywo to artystyczny dialog pomiędzy tancerzami i muzykami, w którym również aktywnie uczestniczy widz. Jest to nie tylko pokaz tańca, ale koncert muzyczny, w którym tancerze stanowią żywą ilustrację melodii wciągając widza w arystyczną zabawę rytmem i znaczeniami gestów.
Klasyczny recital Kathaku przedstawia zarówo formy techniczne, w których skomplikowane rytmy wytupywane bosymi stopami, przeplatane są zawrotnymi obrotami i ozdabiane wyrafinowaną pracą rąk, jak i liryczne – podczas których tancerz opowiada historie za pomocą gestów dłoni i mimiki twarzy.
Przedstawienie jest unikatową propozycją w Polsce, tancerze: Magdalena Niernsee i Artur Przybylski są pierwszymi i jak na razie jedynymi profesjonalnymi artystami tańca Kathak w naszym kraju, wykształconymi w tradycyjnym indyjskim systemie nauczania zawodowego. Muzycy akompaniujący są multinstrumentalnymi artystami, którzy gry uczyli się wiele lat od indyjskich mistrzów.

————————————————————————————————————————————————————————————————–

?(…) fenomen flamenco polega na tym, że nawet, jeśli nie wszystko w nim rozumiesz, to go odczujesz. Bo flamenco wyraża przede wszystkim uczucia, emocje. I one zawsze są prawdziwe.? Cristina Hoyos
Flamenco łączy wyrazisty, widowiskowy taniec i emocjonalny śpiew z elegancją i smakiem gry gitarowej. To muzyka, która pulsuje energią, przekazuje autentyczne emocje, dostarcza wzruszeń i nikogo nie pozostawia obojętnym.
Podczas koncertu zaprezentują się tancerze adepci Akademii FlamencoArte (Warszawa) w układach solowych, parach i zespołowo, usłyszymy również pełne emocji solo śpiewaka oraz popis wirtuozerii gitarowej. Dzięki temu zaprezentujemy wszystkie odcienie flamenco, w tym także piękne, kolorowe kostiumy, porywające rytmy, wirtuozowski step i kastaniety.

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

%d bloggers like this: