WARSZTATY LETNIE. WARSZAWA 4

taniec-indyjski

 

W wakacje zapraszam na dwa WARSZTATY oparte na technikach INDYJSKIEGO TAŃCA Kathak:
13-15.07 – taniec Kathak w stylu Mughal – choreografia do piosenki Salaam z filmu Umrao Jaan
24-26.08 – współczesny Kathak, choreografia do muzyki world fusion (jak Anoushka Shankar, Bikram Ghosh, Prem Joshua), poziom open-level

Będziemy tańczyć do współczesnej muzyki world fusion. Choreografia zbudowana będzie na podstawie form klasycznego tańca Kathak (przede wszystkim ruchy rąk i klatki piersiowej) oraz zabaw rytmicznych na wytupywanie rytmów stopami. Pojedyńczy ruch będziemy rozwijać w dłuższe sekwencje, badać granice ruchu, szukać nowych póz i ich znaczeń. Nie zabraknie też rozciągania ciała, obrotów i przede wszystkim ćwiczeń na wyobraźnię ruchową. 

Open level – dobra okazja dla osób, które chcą zacząć się uczyć tańca Kathak na wolne oswojenie sie z podstawami, dla osób już tańczących – okazja do szlifowania warsztatu i poznania nowych kombinacji ze znanych juz ruchów

 

Piątek, 24.08, godz. 18-20

Sobota 25.08 i niedziela 26.08 – godz. 11-14

ZAPISY: magda.niernsee@gmail.com

MIEJSCE: Szkoła Tańca Hamsa, ul. Kopernika 30 (metro Uniwersytet), Warszawa

 

CENNIK:
3 dni (8h) – 150zł
2 dni – (sob.-niedz., 6h) – 120zł

2 dni -(pt. +sob./niedz., 5 h) – 100zł

1 dzień – pt. (2h) – 60zł

1 dzień (sob. lub niedz., 3h) – 90zł

 

13-15.07MUGHAL Kathak
Warsztaty tańca indyjskiego Kathak, w wersji „mughal” :). Choreografia do „Salaam”, którą zatańczyła słynna Ashwarya Rai, przenosząc widza do czasów wielkich romansów dworskich, pięknych strojów, a przede wszystkim opowiadania miłosnych historii za pomocą tańca.
Skupimy się na formie zwanej „gat nikas”, czyli ozdobnym rodzaju poruszania się do rytmu, z użyciem pięknych póz i gestów dłoni.

 

 

Prowadzenie:
Magdalena Niernsee – absolwentka szkoły Kathak Kendra w New Delhi. Obecnie prowadzi warsztaty i lekcje stałe z technik: kathak oraz półklasyczny Bollywood. Uwielbia uczyć, słynie z cierpliwości i kreatywności w metodach uczenia, uwzględnia indywidualne potrzeby swoich uczennic. Pasję do tańca przekazała już kilku pokoleniom tancerek. Występuje w projektach tanecznych dla dzieci i dorosłych, prowadzi prelekcje o tańcu i kulturze Indii, koncertuje z muzykami na żywo oraz współpracuje z TVP (ostatnio „Jak to Melodia?”)


Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.

4 komentarzy do “WARSZTATY LETNIE. WARSZAWA

  • Ewa

   Te warsztaty były naprawdę świetne, a Twoja choreografia cudowna i urzekająca, chwyciła za serca wszystkie dziewczyny! Myślę, że warto byłoby nad nią popracować w ciągu roku i gdzieś ją potem zaprezentować, bo szkoda byłoby zaniechać taki skarb 🙂 Po naszych zajęciach oglądałam piękną Ash w oryginalnej choreografii wiele, wiele razy chociażby tylko po to, żeby się przekonać, jak mistrzowsko udało Ci się opracować program dla uczniów, którzy np tak jak ja, dopiero zaczynali swoją przygodę z tańcem hinduskim 🙂

 • Nina

  Lipcowe warsztaty okazały się jeszcze bardziej fantastyczne niż tego oczekiwałam. Te trzy dni były bardzo intensywne, ale też dzięki temu owocne. Nauczyłam się nowych form, a niektóre odkryłam na nowo, bo zawsze jest coś co można udoskonalić 🙂
  Dowiedziałam się także wiele nieznanych mi dotąd ciekawostek dotyczących kathak i kultury Indii. Atmosfera bardzo przyjazna, Instruktorka cierpliwa, sala przestronna, dostosowana do tanecznych harców. Polecam!

 • Ania

  Bardzo żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w całym warsztacie „Salaam”. Od dawna podziwiałam talent taneczny Magdy, a teraz na własnej skórze przekonałam się, że jest również nieprzeciętnym pedagogiem.
  Mam nadzieję, że jesienią uda mi się wpisać zajęcia z Magdą na stałe do mojego grafiku. Dziękuję 🙂