WARSZTATY LETNIE. WARSZAWA


W wakacje zapraszam na dwa WARSZTATY oparte na technikach INDYJSKIEGO TAŃCA Kathak:
13-15.07 – taniec Kathak w stylu Mughal – choreografia do piosenki Salaam z filmu Umrao Jaan
24-26.08 – współczesny Kathak, choreografia do muzyki world fusion

ZAPISY: magda.niernsee@gmail.com

MIEJSCE: Szkoła Tańca Hamsa, ul. Kopernika 30 (metro Uniwersytet), Warszawa

CENNIK:
3 dni (8h) – 150zł
6 dni (16h) – 280zł
pojedyńcze wejścia – 30zł/1h

 

13-15.07MUGHAL Kathak
Warsztaty tańca indyjskiego Kathak, w wersji “mughal” :). Choreografia do “Salaam”, którą zatańczyła słynna Ashwarya Rai, przenosząc widza do czasów wielkich romansów dworskich, pięknych strojów, a przede wszystkim opowiadania miłosnych historii za pomocą tańca.
Skupimy się na formie zwanej “gat nikas”, czyli ozdobnym rodzaju poruszania się do rytmu, z użyciem pięknych póz i gestów dłoni.

 

24-26.08 – Współczesny Kathak
Będziemy tańczyć do współczesnej muzyki world fusion. Choreografia zbudowana będzie zarówno na podstawie form klasycznego tańca Kathak, jak i poszukiwania rozwiazań geometrycznych i abstrakcyjnych znaczeń, wzorem współczesnego teatru tańca.

 

Prowadzenie:
Magdalena Niernsee – absolwentka szkoły Kathak Kendra w New Delhi. Obecnie prowadzi warsztaty i lekcje stałe z technik: kathak oraz półklasyczny Bollywood. Uwielbia uczyć, słynie z cierpliwości i kreatywności w metodach uczenia, uwzględnia indywidualne potrzeby swoich uczennic. Pasję do tańca przekazała już kilku pokoleniom tancerek. Występuje w projektach tanecznych dla dzieci i dorosłych, prowadzi prelekcje o tańcu i kulturze Indii, koncertuje z muzykami na żywo oraz współpracuje z TVP (ostatnio “Jak to Melodia?”)

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.