Recital Bharatanatyam

recital baharatanatyam

Recital Bharatanatyam – prosto z Indii!

 

recital baharatanatyam

 

Serdecznie zapraszam na recital tańca indyjskiego bharatanatyam w wykonaniu Apekshy Mundargi z Indii, który odbędzie się w piątek 17 maja 2019 r. w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice niedaleko Warszawy.

 

Apeksha Niranjan Mindargi – tancerka o polskich korzeniach

 

Apeksha Niranjan Mundargi jest tancerką bharatanatyam, klasycznego indyjskiego tańca z południa Indii. Występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach.
Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat. Apeksha Mundargi od zawsze marzyła o występie w Polsce i teraz jej marzenie się spełnia…
Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce oraz Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza.

Recital Bharatanatyam – charakterystyka

Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. Divyanjali. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.

Bilety

Bilety do pobrania na portalu www.biletyna.pl pod następującym linkiem: https://biletyna.pl/event/view/id/106051
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/470464347021346/

Podziel się opinią lub zadaj dodatkowe pytanie.